مقالات آموزشی

مقالات آموزشی دوشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۷

آرایش و پیرایش پامرانیان

چرا اصلاح و آرایش بموقع برای حیوانات خانگی ضروری است؟

نژاد پامرانین از لحاظ اصلاح و آرایش مو نیاز به مراقبت و توجه بسیار زیادی دارد؛ که این بخاطر تعداد دفعاتی است که موارد خاص اصلاح و آرایش مو باید اجرا شود و همینطور تعداد کارهایی که در این موارد باید انجام گیرد. اگر اصلاح و آرایش مو بطور مرتب انجام نشود، کنترل بعضی مسائل بسرعت از دست خارج می شود.

پوشش حیوانات بمرور زمان درهم گره می خورد. خز آنها شکننده و بی دوام می شود. پوست ممکن است خشک شود. لکه اشک ممکن است خیلی ناجور شود. پنجه ها و دماغ ممکن است پوسته پوسته شوند. هریک از این مشکلات بنوبه خود می تواند دردسر ساز شود. بنابراین، باید یک روند کامل و منظم اصلاح و آرایش مو را برا حیوان خود پیش گرفته و مهارت های خود را در این زمینه چه برای حفظ بهداشت و چه از لحاظ زیبایی حیوان، ارتقاء دهید.

پیرایش

آیا لازم است که موهای نژاد پامرانین در طول فصول گرم بطور کامل اصلاح شوند؟ نه! هیچ دلیلی برای اصلاح کامل موهای زیبای پامرانین شما وجود ندارد، چون هوا گرم است. اگر لایه داخلی بطور کامل اصلاح شود، موها هرگز به حالتی که قبلاً بوده اند، رشد نخواهند کرد. پامرانین بخاطر موهای بلندش معروف است و اصلاح آن درواقع کمک چندانی به خنک کردن این سگ نمی کند.

پیرایش (که بمعنای اصلاح کامل و تبدیل کردن پامرانین به بو (Boo) نمی باشد) اقدام بسیار مناسبی است و معمولاً توسط یک آرایشگر حرفه ای سگ انجام می گیرد.

کمی تغییر در ظاهر سگ برای تمیز و مرتب نگه داشتن آن می تواند هر 2 تا 3 ماه یکبار (درصورت نیاز) انجام گیرد. نباید هدفتان اصلاح کامل موها باشد، بلکه فقط مرتب کردن موهایی که رشد نسبتاً بیشتری دارند و چیدن ۳ تا ۴ سانتیمتر از نوک موهایی که بنظر خشک می رسند، کافی است. این نوع اصلاح می تواند به مرتب ماندن موها کمک کرده و موهای بلند محافظ را تقویت کند.

بسیاری از صاحبان سگ، پیرایش (یا اصلاح کامل، استثنائاً در این یک مورد) موهای اطراف مقعد را برای حفظ بهداشت انجام می دهند که کار بسیار مناسبی است. درواقع، این کار می تواند کمک بزرگی به حفظ پاکیزگی کلی موها کند، چون مدفوع براحتی به موهای بلند این ناحیه می چسبد.

انگشتان زائد

انگشتان زائد در بعضی نژادها اصلاً وجود ندارد، مثل چیواوا. با این حال، درمورد پامرانین، تصمیم درباره نگه داشتن یا چیدن ناخن انگشتان زائد معمولاً به عهده صاحب آن بوده و به عناصر متعددی بستگ دارد.

ناخن ها

ناخن ها باید هر 6 هفته یکبار یا همین حدود، کوتاه شوند. از آنجاکه راه رفتن روی سطوح مختلف، مؤثر است، ممکن است این فرآیند زودتر یا دیرتر انجام گیرد.

با این حال، برای نگهداری و مراقبت صحیح، خیلی نباید به این مسئله طبیعی وابسته بود.

باید مرتب ناخن ها را چک کنید، بسیاری از صاحبان سگ این ناحیه را نادیده گرفته و نیازی به کوتاهی ناخن نمی بینند، تا وقتی که صدای «کلیک کلیک» ناخن های بلند را روی سطح سخت زمین می شنوند. اگر ناخن ها خیلی بلند شوند، بسرعت توی پوست رفته و آسیب وارد می کنند.

بسیاری از صاحبان سگ، این کار را به آرایشگرهای حیوانات خانگی می سپارند؛ با این حال، اگر پامرانین شما آرام باشد، می توانید این کار را در خانه انجام دهید.

توصیه می شود از یک سوهان برقی بجای ناخن گیر استفاده کنید؛ کار با این وسیله آسان و سریع است و احتمال کمی برای اشتباه وجود دارد، چون براحتی ناخن ها را سوهان می کند و آنها را نمی چیند. اگر پامرانین شما زیر ۲ کیلو گرم است، از یک نوار سوهان ناخن 120-100 استفاده کنید.

تنها نقطه ضعف سوهان برقی، صدایی است که تولید می کند؛ با این حال، مدل های با کیفیت، صدای کمتری ایجاد می کنند اما با همه اینها، حتی چموش ترین و ترسوترین پامرانین ها هم می توانند براحتی با این مشکل کنار بیایند.

اصلاح مو

اگر پامرانین دارید، باید وقتی را برای اصلاح آن اختصاص دهید و از این کار لذت ببرید. وقت و تلاشی که به اصلاح پامرانین اختصاص می دهید، به هیچ وجه هدر نمی رود.

این نژاد به موهای ضخیم دولایه معروفند که بسیار بادوام هستند، اما این دوام تنها با اصلاح و آرایش صحیح حفظ می شود. اگر پامرانین شما موی نامرتبی دارد یا شبیه پامرانینی که انتظار دارید نیست، احتمالاً به یک تکنیک، انتخاب محصولات مناسب برای مو یا یک پیرایش دقیق برای اصلاح و آرایش آن نیاز دارید.

خیلی از افراد نمی دانند که اصلاح و آرایش موی پامرانین های نر و ماده با یکدیگر متفاوت است، با این حال، بغیر از ریزش شدید مو پس از یک دوره گرما که نیازمند برس کشیدن بیشتر است، مراقبت از مو برای هر دو جنس، یکسان می باشد.

نکات مربوط به اصلاح و آرایش مو

1) طبق برنامه زمانبندی شده پیش بروید. پامرانین ها باید یک روز درمیان یا زمانی که ریزش شدید مو دارند، هر روز، برس کشیده شوند.

پامرانین ها باید هر سه هفته یکبار حمام شوند، مگر اینکه شرایط بگونه ای باشد که نیاز به حمام بیشتر داشته باشند (مثلاً گلی شده باشند و از این دست موارد).

2) هدفی که همواره باید در ذهن داشته باشید، جلوگیری از درهم رفتن و گره خوردن موها به یکدیگر می باشد. این حالت زمانی رخ می دهد که رشته های مو در یکدیگر پیچ می خورند و به هم گره می خورند. برس کشیدن مرتب، این مشکلات را برطرف می کند.

روش صحیح به این ترتیب است: شانه کردن، برس کشیدن، شانه کردن (در ادامه ابزار اصلاح و آرایش مو معرفی می شوند).

برای رفع گره یا پیچ خوردگی: اگر متوجه گره و پیچ خوردگی شدید، دست های خود را با شامپوی حمام پامرانین کف آلود کرده و سعی کنید که گره را برطرف کنید. شما و پامرانینتان باید شکیبا باشید، پس از این کار اسباب بازی مورد علاقه اش را به او بدهید.

اگر این کار جواب نداد، باید آنرا به شیوه صحیح دیگری باز کنید تا از رشد آن جلوگیری شود. هر روز موهای بیشتری گره می خورند و نمی توان به این کار پایان داد. این مشکل، باعث کشیده شدن پوست شده و برای سگ ایجاد ناراحتی می کند.

می توانید از ابزار ضد گره مانند شانه گره بازکن استفاده کنید و گره را از بین ببرید. با این روش، گره بدون آسیب رساندن به بقیه موها، رفع می شود.

3) هرگز موی خشک را برس نکشید. این کار می تواند مشکلاتی را بدنبال داشته باشد. هرچند این کار یکدفعه به موها آسیب نمی رساند، برس کشیدن موهای خشک، اثرات تجمعی دارد که می تواند بمرور زمان پوشش موی سگ را از بین ببرد؛ موها بخاطر موخوره ممکن است ضعیف شوند، حذف لایه محافظ ساقه مو ممکن است اتفاق بیافتد.

از یک اسپری ماسک مو استفاده کنید که:

 • از موها درمقابل اصطکاک تماسی محافظت کند
 • از موخوره جلوگیری کند
 • یک لایه محافظ درمقابل نور خورشید در تابستان (که می تواند باعث کم رنگ شدن موها شود) و همینطور درمقابل هوای سرد در زمستان (که می تواند باعث خشک شدن پوست و مو شود) ایجاد کند
 • از بروز مسائل ناخوشایند جلوگیری کند
 • رایحه خوشبو و احساس پاکیزگی ایجاد کند

وقتی موها را برس می کشید، این کار را به آرامی از فاصله ۳ سانتی متر از ریشه توله ها و ۲.۵ سانتی متر از ریشه بالغ ها انجام دهید. سپس با استفاده از روش شانه – برس – شانه،  از پایین تا نوک موها را شانه بکشید.

بخش هایی که باید شانه کنید. ابتدا سینه، بعد گردن، بعد پاها، بعد پشت و پهلوها و درنهایت، دم. دم را فراموش نکنید، زیرا موهای این قسمت نیز ممکن است به هم گره بخورند.

4) از ابزار مناسب اصلاح و آرایش مو استفاده کنید. ابزار مناسب اصلاح و آرایش مو، به شیوه ای بهداشتی، پوست را تحریک کرده، روغن بدن را در کل ساقه مو پخش کرده، موها را نرم کرده و آنها را از گره خوردن محافظت می کند. وسایل ارزان قیمت اصلاح و آرایش مو، این کارها را انجام نمی دهند و ممکن است باعث شکستگی موها شوند. بنابراین، برای چند ابزار مناسب هزینه کنید و به سلامت پوست و موی زیبای پامرانینتان کمک کنید.

 • برس سیمی نرم برای بیرون آوردن موهای ریخته شده مناسب است.
 • برس سوزنی برای اصلاح و آرایش مو و برای سالم نگه داشتن خز مناسب است. اندازه 27 میلی متری توصیه می شود.
 • شانه فلزی دوطرفه نیز برای بررسی گره ها و انجام روش شانه – برس – شانه مناسب است.

شانه فلزی دو سطحی را برای شانه کردن پامرانین انتخاب کنید. طرفی که دندانه های پهن تری دارد برای کل موهای بدن مناسب است؛ طرفی که دندانه های ریزتری دارد برای قسمت های کوچک بدن مانند صورت و همینطور پنجه ها مناسب است.

خلاصه

 1. هر روز پامرانین خود را برس بکشید.
 2. مراقب گره ها باشید.
 3. از یک برس سوزنی با کیفیت، یک شانه استیل 2 طرفه، و یک ماسک موی با کیفیت استفاده کنید (هرگز موهای خشک را برس نکشید).
 4. پس از اینکه موها را به ماسک مو آغشته کردید (با فاصله 2/1 یا 1 اینچ از ریشه ها)، آنها را شانه کشیده، سپس برس بکشید و دوباره شانه کنید تا تمام موها آراسته شوند.
 5. از یک برس سیمی نرم برای مواقعی که ریزش مو شدید است، استفاده نمایید.

پامرانین خود را حمام کنید

نحوه تمیز کردن نوزادان: وقتی سگ مادر تمیز کردن توله های خود را متوقف کرد، وقت آن است که صاحب آنها، شروع به اصلاح و تمیز کردنشان بکند. این معمولاً زمانی رخ می دهد که توله تقریباً 6 هفته سن دارد.

اگر پامرانین شما توله دارد، باید مراقب باشید ببینید چه زمانی مادر این کار را به شما محول می کند.

برای تمیز نگه داشتن توله های 6 تا 7 هفته ای، فقط کافیست بدن توله ها را با یک حوله یا لیف نرم مرطوب شده با آب گرم یا دستمال مرطوب ضدحساسیت تمیز کنید. این روش یکی از مهم ترین عناصر در گام اول برای اجتماعی کردن توله ها، کمک به آنها برای خو گرفتن به انسان ها، لمس شدن و ارتباط برقرار کردن بحساب می آید.

اهمیت حمام: خیلی مهم است که پامرانین خود را بطور مرتب حمام کنید، حتی اگر در ظاهر نیازی به آن نداشته باشد. پامرانین باید هر 3 هفته یکبار حمام شود، مگر اینکه شرایط خاصی را پشت سر می گذرانید که نیاز به دفعات بیشتری حمام دارد (ریزش مو، کنه و غیره) یا اینکه پامرانین شما خیلی کثیف شده باشد.

قانون سه هفته یکبار، دلبخواهی نیست

اگر بیش از این میزان، سگ خود را حمام کنید، پوست و مو ممکن است خشک شود، حتی اگر از محصولات مناسبی استفاده کنید. زیرا اگر دائماً و بطور مکرر ترشحات و روغن طبیعی بدن را از روی پوست و مو بشویید، حتی محصولات خیلی حرفه ای نیز نمی توانند آنها را حفظ کنند.

از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی پامرانین خود را حمام نکنید، روغن و ترشحات طبیعی بدن تجمع خواهند کرد. این باعث می شود پوست سگتان چرب شود و بوی بدی از خود منتشر کند، زیرا موهای مرده ریز در این روغن باقی می مانند، همچنین منافذ پوست نیز مسدود می شوند.

دستورالعمل استحمام:

آماده سازی حمام: اغلب پامرانین ها در سینک بهتر شسته می شوند تا در یک وان بزرگ حمام. سینک آشپزخانه معمولاً شکل و اندازه مناسبی برای استحمام دارد؛ ابتدا مطمئن شوید که بطور کامل آن را شسته اید.

یک پد غیرلغزنده یا یک حوله کوچک روی سطح حمام قرار دهید تا از لغزش و سر خوردن جلوگیری شود.

از آب گرم استفاده کنید (دما را با قسمت داخلی مچ دست چک کنید). همه لوازم موردنیاز را نزدیک دست خود بگذارید. قبل از اینکه پامرانین را در سینک قرار دهید، آن را با ۲ تا ۵ سانتی متر آب پر کنید، زیرا باز کردن شیر آب می تواند موجب تحریک و هیجان سگتان شود.

آماده سازی پامرانین: باید قبل از حمام کردن پامرانین، موهای او را بطور کامل شانه کنید. این کار باعث می شود هیچ گره یا درهم رفتگی در موها وجود نداشته باشد و موها براحتی شستشو شوند. از یک شانه فولادی دوسطحی برای این کار استفاده کنید. همراه با شانه از ماسک مو نیز استفاده کنید.

برای جلوگیری از ورود آب به داخل گوش ها، تکه های کوچکی از توپ های استریل شده پنبه را داخل کانال بیرونی قرار دهید (آنها را خیلی به داخل فشار ندهید).

حمام کردن:

1) موها را مرطوب کنید. اگر شلنگ یا دوش دارید از آن برای مرطوب کردن موها استفاده کنید. اگر ندارید، از یک فنجان کوچک استفاده کنید. از آنجا که پوشش پامرانین از دو لایه خز تشکیل شده است، رسیدن آب به پوست، اندکی زمان می برد، وقت کافی برای مرطوب کردن کامل پوست و موی سگتان اختصاص دهید.

درغیر اینصورت، نمی توانید بطور کامل قسمت های نزدیک پوست یعنی جاییکه روغن و چربی بدن وجود دارد را تمیز کنید.

2) از شامپو استفاده کرده و همه قسمت های بدن را لیف بکشید ازجمله دم، پاها، زیرشکم و غیره. لیف کشیدن پامرانین 3 تا 5 دقیقه زمان می برد. اگر احساس می کنید که به اندازه کافی کف ایجاد نشده، شامپو و آب بیشتری استفاده کنید.

3) هنگام آب کشی کردن شامپو، بهتر است از یک نازل پاششی (دوش) استفاده کنید، زیرا باعث می شود آب براحتی از همه جای پوست شسته شود. آب کشی صحیح بخش مهمی در اصلاح و آرایش مو بحساب می آید، زیرا بقایای شامپوی باقیمانده روی پوست یا مو باعث توقف جریان هوا شده و مشکلاتی را برای پوست و مو بوجود می آورد.

4) از نرم کننده استفاده کنید. پس از شامپو زدن و آبکشی کردن، از نرم کننده استفاده کنید (در ادامه جزئیات بیشتر درمورد انتخاب بهترین محصولات ارائه می شود). مقدار مناسبی نرم کننده بزنید بگونه ای که همه موها آغشته شوند.

5) نرم کننده را آبکشی کنید. برای این کار وقت بگذارید. حتی زمانی که مطمئن شدید به اندازه کافی آبکشی کردید، یکبار دیگر این کار را انجام دهید. محصولات حرفه ای به شما کمک می کنند، اما آنها نیز باید شسته شوند. درغیراینصورت، بقایا می تواند روی پوست و مو باقی بماند. این بقایا معمولاً در نزدیکی پوست تجمع می کنند، پس آبکشی به میزان کافی، ضروری است.

6) پس از اتمام حمام، پنبه ها را بردارید و همه جای بدن سگتان را با یک حوله نرم با قدرت جذب بالا، خشک کنید. هرگز حوله را روی موها نسابید. این کار می تواند فاجعه به بار بیاورد و در عرض چند ثانیه هزاران گره ایجاد کند و می تواند موها را کاملاً از بین ببرد.

درعوض، با حوله حرکات نرم و آرامی روی موها بکار ببرید تا رطوبت جذب شود. گوش ها را حتماً خشک کنید، هم داخل گوش (فقط تا جایی که حوله می رسد) و هم بیرون آن، زیرا رطوبت می تواند مشکلاتی را در این نواحی بوجود آورد.

محصولات حمام

نوع شامپو و نرم کننده بسیار مهم بوده و نقش حائز اهمیتی در ظاهر پوست و مو ایفاء می کنند. هرگز از لوازم حمام انسان و همینطور از شامپوهای عمومی سگ استفاده نکنید. این شامپوها ظاهر نامناسبی در پوست ایجاد می کنند و بعلت پاک کننده هایی که دارند، باعث می شوند موها خشک و شکننده شوند.

شما به شامپوی با کیفیتی نیاز دارید که در شستن کثیفی، زائدات و روغن و ترشحات بدن مؤثر باشد و درعین حال آسیبی به فولیکول های مو نزند. شامپو باید حاوی مرطوب کننده و نرم کننده باشد و باید تعادل pH مناسبی برای حفظ سلامت پوست و مو داشته باشد.

درمورد نرم کننده، نرم کننده ای نیاز دارید که در حفاظت از مو مؤثر بوده و ظاهری زیبا و نرم ایجاد کند، بدون اینکه برای سگ سنگین باشد (زیرا ظاهر کرکی و پف کرده آنرا که پامرانین ها به آن مشهور هستند از بین می برد).

پاک کردن بدن بین نوبت های حمام

بسیاری اوقات شما تمایل دارید که پامرانین خود را تمیز کنید اما نه به صورت استحمام کامل (اگر نخواهید که بیش از هر سه هفته یکبار سگ خود را حمام کنید، می توانید این کار را نکنید).

چند نمونه از مواردی که نیاز به تمیز کردن هست:

 • بعد از اینکه از بیرون می آیید، پنجه ها را تمیز کنید (اگر پامرانین شما حساسیت فصلی دارد، این کار ضروری است)
 • پس از غذا خوردن، صورت را تمیز کنید
 • ناحیه چشم را تمیز کنید تا از ایجاد لکه اشک جلوگیری شده و زائدات چشم قبل از تجمع و چسبیدن، پاک شوند
 • بعد از بازی کردن بیرون از خانه، موها را تمیز کنید
 • هر ناحیه ای که ممکن است ادرار به آنجا پاشیده شده باشد، روی موها یا شکم را تمیز کنید

به همین دلیل، به یک وسیله پاک کننده با کیفیت سگ نیاز دارید. از یک ماده دوستدار محیط و قابل تجزیه زیستی استفاده کنید که با ترکیباتی ساخته شده است که باعث براقی و تمیزی پوست و مو می شوند.

مراقبت تابستانی از پامرانین

پامرانین ها در تابستان خیلی سریع گرم می شوند و خیلی اهمیت دارد که دلیل آن را بدانید تا بتوانید جلوی اشتباهات را گرفته و اقدامات مناسبی را انجام دهید.

1) پیرایش و اصلاح مو در تابستان – شاید خیلی مهم به نظر نرسد اما باید توجه داشته باشید که پوشش موی ضخیم پامرانین اصلاً باعث نمی شود که توله ها یا سگ های بالغ در تابستان گرم تر شوند.

خیلی از مردم فکر می کنند که این پوشش خز ضخیم مثل پیچاندن یک پتوی ضخیم به دور خود در یک روز گرم می باشد. درصورتیکه سگ ها بسیار با ما تفاوت دارند.

در زمستان، برای گرم کردن خانه از عایق مناسب استفاده می شود، اما در تابستان مسدود کردن جریان هوای گرم و خنک نگه داشتن خانه نسبت به آنچه همیشه هست، صورت می گیرد. این دقیقاً همان کاری است که خز پامرانین انجام می دهد.

روزنه های پوست روی بدن یک سگ هیچگونه تعریقی ایجاد نمی کنند. تعریق از طریق پنجه ها و زمانی که سگ نفس می کشد، رخ می دهد. تراشیدن بدن پامرانین در فصل تابستان به چند دلیل کار مناسبی نیست:

 1. این کار آسیب رسان است؛ با این کار هرچیزی را که مانند یک سیستم خنک کننده طبیعی عمل می کند، از بین خواهید برد.
 2. اگر پوشش لدن تراشیده شود، پرتوهای خورشید به پوست برخورد می کنند و باعث سوختگی پوست و درنهایت باعث خشکی شدید پوست می شوند.
 3. اگر لایه داخلی پوشش سگ اصلاح شده باشد، موها هرگز دوباره به شکلی که قبلاً بودند، رشد نخواهند کرد که واقعاً ناراحت کننده است.

خب، چه کاری می توان انجام داد؟ قطعاً می توانید موی پامرانین خود را در تابستان پیرایش کنید. موهای بلند که بطور منظم تمیز نمی شوند، نامرتب شده و موهای محافظ به گونه ای که باید، رشد نمی کنند. این امر سبب می شود که جریان هوا در هوای گرم بدرستی انجام نگیرد.

چیدن موها به اندازه ۱.۵ سانتی متر (برای توله ها) و تا ۳ سانتی متر (برای بالغ ها) می تواند باعث مرتب شدن موها شود. موها دوام بیشتری خواهند داشت، جریان هوا در روزهای داغ تابستان بخوبی صورت می گیرد و حفاظت از موها بدرستی انجام خواهد شد.

اگر برای اصلاح سگتان، به آرایشگر متخصص مراجعه می کنید، حتماً به او بگویید که قصد ندارید پوشش بدن پامرانین خود را بتراشید. هدف، یک پیرایش ساده برای تمیز کردن سگ می باشد، بدون اینکه لایه داخلی اصلاً لمس شود.

2) محیط داخل خانه را درصورت لزوم با پامرانین خود سازگار کنید – اگر دستگاه تهویه هوا دارید، نگران راحتی پامرانین خود در روزهای گرم و داغ نباشید، با این حال، یک طرح پشتیبان نیز در زمان قطعی برق باید درنظر گرفته شود. اگر سرکار هستید و پامرانین شما در خانه تنها هست، پیشنهاد می شود روزی یکبار وصل بودن برق منطقه خود را چک کنید.

جایی که پامرانینتان را در زمان هایی که خانه نیستید نگه داری می کنید، مجدداً ارزیابی کنید. خورشید در طول تابستان با زاویه ای بسیار متفاوت تر از زمستان به خانه می تابد و پرتوهای آفتاب بسیار شدیدتر خواهند بود. زمانی که خانه را ترک می کنید ممکن است سگ شما راحت بنظر برسد، اما آیا خورشید تا ساعت 3 از چشم او پنهان خواهد بود؟

درصورت لزوم، اسباب بازی یا جای نگهداری سگتان را در نقطه ای قرار دهید که نور مستقیم خورشید به آن نتابد (یا پرده ها را بکشید) و مطمئن شوید که مستقیماً زیر یا روی دریچه های کولر قرار نداشته باشد، زیرا اگر پامرانین کل روز در معرض هوای سرد قرار داشته باشد، دچار لرزش شدید در اثر سرما می شود.

در ادامه، روش های بیشتری را برای خنک نگه داشتن پامرانین در تابستان مورد بحث قرار خواهیم داد که می توانند در مواقعی که کولر کار نمی کند، بکار گرفته شوند.

آیا این یک تصویر در آینه است؟ خیر، این عکس تس (ماده، 7 ماهه) و توبی (نر، 10 ماهه) است، با تشکر از پرینسی ماری وارگس

3) یک یا چندتا از این روش ها را برای خنک کردن پامرانین انتخاب کنید – خورشید می تابد و امروز یک روز تابستانی فوق العاده است !

شما می خواهید پامرانین­تان هم از تابستان لذت ببرد ... اما نگرانید که سگتان گرمش شود؟ اگر برنامه داشته باشید، اینطور نخواهد شد. روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کنند که توله یا پامرانین بالغ شما احساس راحتی کند:

. زیراندازهای خنک کننده. این وسایل، آیتم های فوق العاده ای هستند که واقعاً به پامرانین شما در تابستان کمک می کنند. شما به یک زیرانداز خنک کننده نیاز دارید که نیازی به برق نداشته باشد. این زیراندازها، پدهای ژله ای خاصی هستند که با نیروی فشار فعال می شوند؛ با لمس کردن آنها احساس خنکی نمی کنید، زیرا این پدها با گرفتن گرمای اضافی بدن سگ ها کار می کنند.

این پدها تا 4 ماه راحت هستند. وقتی پامرانین از روی پد بلند می شود، پد مجدداً شارژ می شود و کمی بعد دوباره قابل استفاده می باشد.

پد ژله ای بادوامی را بیابید که اندازه آن با پامرانین شما منطبق باشد. برای بسیاری از پامرانین ها، سایز کوچک مناسب است. اگر پامرانین شما نسبتاً کشیده است و یا تمایل دارد دست و پای خود را بکشد، یک سایز متوسط تهیه کنید.

نکته مهم درمورد این پدها این است که براحتی قابل حمل هستند. می توانید زمانی که با پامرانین خود در یک روز داغ باربیکیو به بیرون می روید و یا حتی در ساحل نیز از آن استفاده کنید. می توانید آنرا هنگام گردش با سگتان، همراه خود برده و در نیمه راه اجازه دهید پامرانین­تان ر


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر