مقالات آموزشی

مقالات آموزشی شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۷


سزار عزیز
سگ من، هانی، اجازه نمی دهد تا ناخنش را بگیریم. او در این مواقع خشکش می زند. باید چه کار کنم؟
او یک سگ درمان گر برای افراد بالغ است و باید به صورت منظم ناخن هایش کوتاه شود. او بعضی اوقات از این موضوع اضطراب دارد. این موضوع بعد از مرگ برادرش Bear در این تابستان به وجود آمد. مرگ برادرش را دید. آیا این مساله باعث اضطراب او شده است؟  لطفا به ما کمک کنید. ما باید ناخن های او را بگیریم و نمی دانیم چه کار کنیم. دامپزشک به ما پیشنهاد داد که از دارو استفاده کنیم. این روش هم امتحان نمودیم اما جواب نداد. لطفا کمک کنید
احتراما - جینی
جینی عزیز
به نظر می رسد که این سگ درمانگر خودش به درمان احتیاج دارد! در این موقعیت، آب درمانی به فرم شنا را توصیه می کنم. وقتی که سگ شما عصبی و مضطرب است، باید انرژی آتشین و عصبانیت او را به انرژی آرام تبدیل کنید. هانی می تواند این کار را انجام دهد، فقط باید به او نشان دهید!
شنا کردن مخصوصا در آب گرم به سگ کمک می کند که آرام شده و انرژی اش را خالی نماید. اگر سگ کوچک دارید، نیازی به استخر نیست. فقط از یک لگن بزرگ آب استفاده کنید. فقط به راحتی دو طرف او را بگیرید و اجازه دهید در آب پا هایش را تکان دهد. اگر سگ شما شک دارد که به آب برود یا نه، فقط کمی او را در آب خم کنید، به طوری نیم تنه پایین او فقط با آب در تماس باشد. سپس صبر کنید تا سگ شروع به پدال زدن بکند و نیم تنه بالای او را هم وارد آب کنید. اگر سگ در آب درد داشت و اذیت شد، نیمه تنه بالای او را مجدد از آب بیرون بکشید – و نیم تنه پایین آن را درون آب نگه دارید. وقتی سگ دوباره آرام شد و پاهای جلویش را به حالت پدال زدن تکان داد، او را مجدد درون آب بکنید! این کار را  آنقدر ادامه دهید تا در آب احساس آرامش کند.
وقتی که سگ انرژی خود را تخلیه کرد، پنجه او را بگیرید و فقط ناخن گیر را به او نشان دهید بدون اینکه ناخن هایش را بگیرید. در همین زمان ناخن هایش را سوهان بزنید، این کار باعث می شود که گرفتن ناخن او ساده تر شود. بعد از اینکه کمی شنا کرد مجدد به او ناخن گیر را نشان دهید و کمی از ناخن او را بگیرید و اجازه دهید تا این کار را تجربه کرده و واکنش او را ببینید. اگر درد داشت کمی دیگر آب درمانی کنید اما اگر سگ آرام ماند کل ناخن هایش را بگیرید – و بعد دوباره او را به آب برگردانید! با این کار به سگ اجازه نمی دهید تا به ناخن گرفتن فکر کند و به جای آن روی آب تمرکز می کند. ما کاری می کنیم سگ با چالش های مختلفی رو به رو شود! سگ شما می آموزد تا بین ناخن گرفتن و زمان شنا کردن ارتباط برقرار کند و آرام شود.
این فرآیند را آنقدر ادامه دهید تا تمام ناخن های یک پنجه را بگیرید – اجازه بدید شنا کند، ناخن هایش را بگیرید و باز شنا کند.
به شما توصیه می کنم قبل از شروع  این کار، آن را کاملا در ذهن خود تصور کنید. ناراحت نشوید و یا احساس عذاب وجدان نداشته باشید که سگ را دچار اضطراب کرده اید. به جای آن، سعی کنید که با حفظ آرامش و مدیریت انرژی، به او حس اطمینان دهید.
برقرار باشید - سزار میلان
گردآوری شده توسط: آرایشگاه حیوانات خانگی ژیوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر