مقالات آموزشی

مقالات آموزشی شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۷


سه موضوع مهم است که در مورد گوش سگ باید بدانید:
1.  حساس هستند و باید از عفونت آنها جلوگیری کنید
2.  سگ ها نمی خواهند گوش آنها را تمیز کنید و باید با آنها کار کنید
3.  اگر این کار را به درستی انجام ندهید آسیبی جدی به آنها می زنید
پس چطور باید این کار را انجام دهید تا سالم بمانند؟
این کار را مثبت کنید
اگر حیوان شما خیلی پر جنب و جوش است این کار شما را سخت تر می کند و زمان بیشتری میبرد و مهم است که او را آرام کرده و کار تمیز کردن گوش را با یک مساله مثبت ارتباط دهید. یک روش عملی و مفید این است که یک سری اعمال جایزه مانند را بعد از هر بار تمیز کردن گوش به او دهید.
از ابزار درست استفاده کنید
از توپ های آماده پنبه ای استفاده کرده و یا دور انگشت خود را گاز استریل بپیچید و با آن گوش سگ خود را تمیز کنید. ممکن است بخواهید از دستکش در این حین استفاده کنید اما در مواقعی که دستکش در دسترس نیست، فقط کافیست دست خود را بشوید. ممکن است مهم ترین ابزار، ابزار شتسشوی گوش باشد. وسیله ای احتیاج دارید که کامل برای سگ ایمن باشد و کار را هم به درستی انجام دهد. به دنبال محصولاتی بگردید که الکل، استروید، آنتی بیوتیک یا هر نوع ماده سمی دیگری نداشته باشد.
همه چیز را در دسترس قرار دهید
بدترین چیز این است که تا وسط پروسه پاک کردن گوش بروید و ببینید چیزی را فراموش کرده اید. در این حین شما مجبور می شوید که مجدد با سگ خود کلنجار بروید تا به موقعیت خود بازگردید و بعضا مجبور می شوید کل پروسه را دوباره از نو شروع کنید .
از قوانین پیروی کنید
برای اینکه گوش سگ خود را طوری تمیز کنید که به او آسیبی نرسد، بهتر است از گوش خارجی شروع کرده و آرام آرام داخل روید – تا آنجایی ادامه دهید که حس می کنید فرآی آن نمی توان رفت. اگر بخواهید بیش از این جلو روید ممکن است به گوش سگ خود آسیب وارد نمایید، پس فرای منطقه احتیاط نروید. توپ های پنبه ای نم دار برای شستشوی گوش مناسب است و با استفاده از آن نواحی گوش را که دیده می شود را تمیز کنید. توپ های پنبه ای نم دار را پس از آن برای تمیز کردن گوش داخلی استفاده کنید. بهتر است این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.
اگر توپ های پنبه ای یا گاز استریل کثیف در گوش حیوان خیلی کثیف شدند، بهتر است به دامپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید همه چیز خوب است و گوشها مشکلی ندارند. فراموش نکنید که در حین تمیز کردن گوش، به او محبت کنید.
توصیه خاصی برای گوش سگ خود دارید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید .
گردآوری شده توسط: آرایشگاه حیوانات خانگی ژیوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر